Ozvučení na střeše auta pro politické strany, reklamu, nebo pojízdné prodejny

Střešní ozvučení mítinkových automobilů politických stran, pojízdných prodejen, reklamních aut atd. je koncipováno na základě jednoduché 12V rozhlasové centrály. Dovoluje přímo přehrávat reklamní sdělení či jiná hlášení a hudbu z vestavěného Mp3 přehrávače nebo připojeného mikrofonu.

Předpokládáme pouze směšování hudby a řeči a požadujeme jednoduchý systém.

Jako základní zdroj signálu slouží ústředna JPA 2035, do které vedeme bezdrátový mikrofon ruční MBD 940 nebo náhlavní MBD 940, popř. pokud se s mikrofonem nebudeme vzdalovat, tak přímo „drátový“ mikrofon MD 505. Do druhého vstupu zesilovače můžeme přivést výstup z autorádia, ale není to vlastně potřeba, jelikož rozhlasová centrála umí přehrávat Mp3 soubory z USB nebo paměťové karty a má i Bluetooth konektivitu.

Jako reproduktory volíme obvykle 2× reentrantní (tlampače) SC 35AH nebo 4× SC 20AH, které směřují na boční strany auta. Ne dopředu a dozadu, jelikož proudící vzduch by zvuku vadil. Reproduktory doporučujeme instalovat na snímatelnou střešní konstrukci a elektrické propojení reproduktorů, které jsou zapojeny sérioparalelně, řešit skrz konektor.

Dalším řešením, a to podstatně jednodušším, je zajímavé pojetí zvukového projektoru. Model CSP 220A je totiž aktivní. Má tedy napájení přímo 12 V, tudíž jej můžeme napájet rovnou z autobaterie. „Třešničkou na dortu“ je vestavěný zesilovač 20 W s odbočkou na další reproduktor a vestavěný Bluetooth přijímač. Obejdeme-li se bez mikrofonu, postačí smartphone nebo tablet spárovat s projektorem na střeše, a je hotovo – můžeme vysílat hlášení, reklamu nebo hudbu přímo ze smartphonu. K projektoru nemusí vést žádné signálové vodiče, pouze napájení.

A aby toho nebylo málo, k tomuto řešení s bluetooth zvukovým projektorem na střeše, existuje zdarma aplikace Dexon Audio Message Player. Je to přehrávač audio hlášení s bohatými možnostmi nastavení a nahrání vlastních hlášení. Např. reklamy, politických agitací, hudby atd. Takže vám ušetří hlasivky. Pracovní plochu aplikace tvoří dlaždice. Každá dlaždice představuje dané hlášení, v jejímž nastavení nalezneme název, barvu, počet opakování, délku pauzy anebo možnost nahrání hlášení nebo spárování s již existující Mp3 nahrávkou. Dané hlášení se přehrává na jeden klik. První dlaždice vlevo nahoře je Bluetooth mikrofon pro online hlášení telefonem.


Do you want to accurate this set or to make a price offer?

Our referencies with similar sound system

    Date Amount
Autobusový terminál (Blansko) IP plošné ozvučení, přepážkové ozvučení 5/2018 226 700 Kč
Mobilní víceúčelová ozvučovací sestava (Praha) Profesionální aktivní reprosoustavy s mikrofony 4/2016 87 700 Kč
Ozvučení sportovní haly (Kojetín) Výkonové mobilní ozvučení vč.bezdrátových mikrofonů 4/2015 124 000 Kč